750 TL ve üzeri alışverişlerinizde Kargo Bedava

ÖDEME VE TESLİMAT ŞARTLARI

 

TARAFLAR

SATICI

Ünvanı:Küçük Adam Kırtasiye Bilgisayar Pazarlama İthalat İhracat Anonim Şirketi

Adres:Cevizlidere Cad.No:6 Balgat-Çankaya ANKARA

Telefon:(0850) 210 92 00


ALICI

İsim-Soyisim/Ünvanı:

Adres:

Telefon:

Email:


KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI' nın SATICI ' ya ait www.smallman.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda ön siparişini yaptığı ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Borçlar K.nu. 6502 ve 4077 sayılı T.K.H. K. ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

TESLİMAT

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi :

Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI' ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI' ya aittir.

Kargo Ücreti : Sipariş aşamasında peşin olarak tahsil edilir, ayrıca tüm Kağıt ürünlerinin kargo ücreti alıcıya aittir.

İade Prosedürü:

HAVALE ile ÖDEME SEÇENEKLERİNDE İADE PROSÜDÜRÜ

Havale ödeme seçeneklerinde iade Alıcıdan banka hesap bilgileri istenerek, Alıcının belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve /EFT şeklinde yapılacaktır.

TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ

Teslimat Adresi :

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi :

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcı’nın yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI' ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI' ya aittir.

Kargo Ücreti : Kargo ücreti satın aldığınız ürüne/miktarına (Kağıt) göre değişmekte olup, kargo fiyatı ön sipariş aşamasında bildirilmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

GENEL HÜKÜMLER

  1. ALICI, www.smallman.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  2. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
  3. Sözleşme konusu ürün, ALICI' dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
  4. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
  5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin ALICI tarafından onaylanmış olması ve ürün bedelinin ALICI' nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden sorumlu tutulamaz.
  6. Ürünün tesliminden sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI' ya ödememesi halinde, ALICI' nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI' ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI' ya aittir.
  7. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı) garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI' ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

SATICI, ALICI’NIN siparişi kendisine ulaştığı andan itibaren en geç 30 gün içinde ürünü ALICI’ ya veya gösterdiği adresteki 3. kişi veya kuruluşa teslim eder. Bu 3. kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu değildir. SATICI teslim süresini ALICI’ ya önceden yazılı olarak bildirmek koşuluyla en fazla 10 gün uzatabilir. Tarafların işbu sözleşmeden doğan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebep olmaksızın yerine getirmemesi halinde diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen tarafın temerrüde düştüğü kabul edilecek ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

www.smallman.com.tr ’nin işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın ,deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise; bu tip durumlarda Alıcı, www.smallman.com.tr ’nin hiçbir sorumluluğu olmadığını,siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’ nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir)

YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI' nın veya SATICI' nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ; ALICI reşit olduğunu, kısıtlı ve ayırtım gücünden yoksun olmadığını , ön bilgilerin ticari amaçlarla verildiğini ve ön bilgi ile sözleşme koşullarını kabul etmiş sayılır.